Školní poradna

Akce školy
Testování od 3. 1. 2022 PDF Tisk Email

Vážení rodiče, milí žáci,

na základě mimořádných opatření schválených vládou ČR dne 22.12.2021 se s účinností od 3.1.2022 mění systém testování žáků, a to následovně:

• všichni žáci - i ti, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělané nemoci COVID 19 - se testují 2x týdně, vždy v pondělí a čtvrtek nebo 1. den příchodu do školy, není-li tento den dnem testování
  • harmonogram testování, včetně doby příchodů a místa testování, zůstává stejný jako dosud, mimo 9. ročníků (bude jim upřesněno zprávou v ŠOL)
  • v období od 3. - 16. 1. 2022 proběhne testování 2x týdně (pondělí + čtvrtek), od 17.1. 2022 - 1x týdně (pondělí)
  • testovat se bude i nadále antigenními testy

Podrobnější informace byly odeslány zprávou ve Škole On-line.

Testování žáků ve škole PDF Tisk Email

V minulém týdnu jsme formou zprávy ve Škole On-line rozeslali rodičům anketu  s dotazem, zda souhlasí s přechodem školy na testování dětí metodou PCR nebo si přejí pokračovat v antigenních testech. Z vyjádření jednoznačně vyplývá, že většina zapojených zákonných zástupců chce pokračovat v antigenním testování.

V případě, že by bylo nařízeno jiné povinné testování, včetně testování žáků již očkovaných, systém by byl změněn. Zatím pokračujeme v testování vždy v pondělí a během týdne, má-li žák zdravotní problémy. Pokud budeme mít rezervu testů, můžeme mimořádně otestovat i očkované děti (s jejich souhlasem), např. v souvislosti s vyšší incidencí pozitivních výsledků ve třídě.

Hlasování

Čteme dětem v MŠ počtvrté PDF Tisk Email

Tentokrát zavítali do MŠ Duhová kulička žáci ze 4. B. Připravili si pro mladší kamarády povídání O pejskovi a kočičce. Přečetli dětem příběh o tom, jak pejskovi a kočičce zapadal domeček sněhem, když nesli na poštu psaní, a jak pejsek dům vyhrabal díky vůni syrečku, který ho vábil z domácí spižírny. A protože je potřeba zažít příběh všemi smysly, vyzkoušely si i školkové děti svůj čich – hádaly poslepu rozmanité vůně, které jim pejsek s kočičkou připravili. A pochopitelně došlo i na slavný syreček – ten se stal speciálním úkolem pro paní učitelky. Užili jsme si veselé dopoledne. A aby naše spolupráce pokračovala, sepsali čtvrťáci pro předškoláky obrázkové dopisy. Už teď se těší na jejich odpovědi.

Mgr. Jana Petraschková

Zapojení do nového projektu PDF Tisk Email