Titulní strana
Akce školy

Bezpečně do školy a ze školy PDF Tisk Email

Vážení rodiče,

naše škola obdržela nabídku firmy VIZAB – security na pořízení elektronického systému, ve kterém se žák prostřednictvím čipu ohlásí rodičům, že bezpečně přišel do školy nebo že z ní právě odchází. Přihlašovací zařízení následně odešle registrovanému rodiči oznamovací SMS. Celý systém má přispět ke zvýšení bezpečnosti vašich dětí, vhodný je zejména u dojíždějících žáků nebo mladších žáků, kteří nedochází do školní družiny.

Pokud budete mít o uvedenou službu zájem, vyplňte přihlašovací formulář, který zasíláme po dětech domů. Službu zprostředkujeme pouze při zájmu 50 a více žáků školy, podle podmínek poskytující firmy. Do školy by bylo následně instalováno elektronické zařízení pro odesílání SMS.

Úhrada čipu a odesílání oznamovací SMS je 300,00 Kč/školní rok, škola na ni finančně nepřispívá. Uvedená firmy nainstaluje elektronické zařízení na vlastní náklady. Bližší informace zveřejníme v případě zájmu o její pořízení.

Krátké informační video si můžete prohlédnout zde.

Výtvarná soutěž 3.B PDF Tisk Email

„Voda pro všechny“

Se žáky 3. B jsme se zapojili do celostátní výtvarné soutěže, jejímž letošním heslem bylo „Water for All - Voda pro všechny“, kterou vyhlásilo Ministerstvo zemědělství.
Soutěž má smysluplný význam, neboť chce dětem ukázat vodu ze všech úhlů pohledu - ať už jako obnovitelný živel nebo důsledky jejího nedostatku a důležitosti umění s ní zacházet.
Porota složená ze zástupců Ministerstva zemědělství, obdržela 2 500 obrázků a fotografií s danou tématikou z téměř 250 škol z celé České republiky. Dne 15. dubna 2019 komise vybrala 80 finalistů (42 obrázků a 38 fotografií). Následně vyhodnotila nejlepších 10 prací v každé kategorii.
Díla našich žáků ze 3. B, a to Terezie Janotové, Marka Pösingera a Františka Hudáka se nacházejí mezi nejúspěšnějšími výkresy z celého Karlovarského kraje.
Nominovaná díla budou prezentována na výstavě v Národním zemědělském muzeu od konce dubna do konce července 2019.

Mgr. Jitka Houšková

Podporujeme čtenářství PDF Tisk Email

kn6.gifRozvíjet u dětí zájem o čtení patří mezi priority naší školy. Každoročně vytváříme nové příležitosti pro rozvoj dětské fantazie čtením. Vzpomeňme aktivity jako Celé Česko čte dětem, návštěvy knihoven či Čtenářský klub, který již 3. rokem vede děti k tvořivému čtení a psaní.  Zmodernozivali jsme fond našich žákovských knihoven a knihovnu 1. stupně vybavili i moderním nábytkem a interaktivním 3D panelem. V tomto roce jsme ve spolupráci s rodiči našich žáků zpřístupnili volné knihovničky na chodby, kde si děti mohou volně půjčovat knihy na přestávky, ale i domů, a případně ji pak vyměnit za jinou.

Děkujeme tak všem rodičům, kteří poskytli škole knihy či dětské časopisy, které již doma ztratily své čtenáře a dali tak příležitost dalším dětem k jejich využití. Náš záměr zajímavého trávení přestávek tzv. "Místo mobilu knihu" si tak mohl najít cestu k více dětem.

Další...

červen 2019

Bezpečně do školy

Bezpečně do školy a ze školy - "Maminko, posílám zprávu"