Titulní strana
Pasování na čtenáře PDF Tisk Email

Většina dětí se těší do první třídy proto, že se naučí číst. Jak dlouho to trvá? „Do Vánoc“, slibují paní učitelky. A je to tak. Necelé čtyři měsíce stačí prvňáčkům na to, aby přečetli první smysluplná slova a jednoduché věty. Odměnou jim je nejen skvělý pocit vítězství a zasloužená chvála rodičů, ale v naší škole také speciální slavnost, kterou pravidelně chystají p. uč. Peroutková, p. uč. Petraschková a starší spolužáci – letos ze 6. třídy.

Další...

Vědecká show PDF Tisk Email

Ve středu 9. ledna se naši žáci zúčastnili trochu netradiční výuky, kterou zajistila vzdělávací firma Marstafit. Vědecká show s ukázkami různých pokusů byla zaměřena na obohacení výuky, a to pro žáky 8. a 9. ročníků v rámci výuky chemie a pro žáky 4. a 5. ročníků na rozšiřování poznatků v předmětu Náš svět. Odpoledního semináře nazvaného "Vědecké laborky" se zúčastnili účastníci klubu Hrátky s logikou II, kteří si mohli sami vyzkoušet různé pokusy, podněcující jejich zvídavost a motivaci pro objevování, např. vyrobit si čističku vody nebo v odměrném válci vytvořit barevné sloupce závislé na hustotě vody. Největší radost však měli z vlastnoručně vyrobeného gelu (slizu), který si pak mohli odnést domů.

Poděkování PDF Tisk Email

Děkujeme firmě KMK Granit Krásno za poskytnutí sponzorského daru 10 000,00 Kč, který využijeme na modernizaci fondu učebnic pro žáky naší školy.

Mgr. Magdalena Čavojská, ředitelka školy

leden 2019