O naší škole

 

Škola byla slavnostně otevřena v září 1977.

Budova postupně prochází rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací svého zázemí. Součástí školy jsou dvě tělocvičny, sportovní areál s multifunkčním hřištěm, hřištěm na beachvolejbal, kopanou a atletickým sektorem.

Při výuce je využívána řada odborných pracoven, včetně počítačové a multimediální učebny s jazykovou laboratoří.

Pro aktivní trávení přestávek mají žáci k dispozici prvky na podporu motoriky, rovnováhy a vzájemné spolupráce a herní koutky se stoly na stolní tenis a fotbal.


Žáci se učí podle školního vzdělávacího programu „Učíme se pro sebe – učíme se pro život“, který přináší nové metody práce, včetně akcelerace, diferencované výuky a projektového vyučování. Výuka je obohacena o předměty rozvíjející praktické dovednosti žáků - Komunikační výchova, Finanční matematika (1. stupeň), Ekologická výchova, Mediální výchova, Matematika v praxi, Biologická praktika a Volba povolání (2. stupeň). Mezi volitelné předměty v osmém a devátém ročníku patří Tvořivá dílna a Sportovní výchova.

 

Škola je zapojena do sítě Tvořivých škol a Asociace školních sportovních klubů. Velmi dobré výsledky, s postupy do krajských kol, dosahují žáci nejen ve sportu, a to v atletice, basketbalu a florbalu, ale i ve vědomostních soutěžích a olympiádách, např. Biologické a Logické.


Na škole aktivně pracuje žákovský parlament, který se výrazně podílí na organizaci školního života – připravuje Mikulášskou nadílku pro žáky 1. stupně, zajišťuje humanitární akci Stonožka a podílí se na organizaci vybraných akcí školy.


Na podporu zájmového vzdělávání zajišťuje škola aktivity „Hrátky s logikou“ a sportovní kroužky „Gymnastika“ a „Míčové hry“.

 

Ve škole se aktuálně vzdělává 340 žáků, z toho 233 na 1. stupni.

 

Kalendář akcí

únor 2018
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 107 Joomla!. XHTML and CSS.