O naší škole

 

Škola byla slavnostně otevřena v září 1977.

Součástí školy jsou dvě tělocvičny, sportovní areál s multifunkčním hřištěm, hřištěm na beachvolejbal, kopanou a atletickým sektorem.

Od února 2018 je součástí objektu školy i moderní školní jídelna s vlastní kuchyní.

 

Při výuce je využívána řada odborných pracoven, včetně počítačové a multimediální učebny s jazykovou laboratoří.

Žáci se učí podle školního vzdělávacího programu „Učíme se pro sebe – učíme se pro život“, který přináší nové metody práce, včetně akcelerace, diferencované výuky a projektového vyučování. Výuka je obohacena o předměty rozvíjející praktické dovednosti žáků - Komunikační výchova, Finanční matematika (1. stupeň), Ekologická výchova, Mediální výchova, Matematika v praxi, Biologická praktika a Volba povolání (2. stupeň). Mezi volitelné předměty v osmém a devátém ročníku patří Tvořivá dílna a Sportovní výchova.

Žákům se specifickými vzdělávacími potřebami, včetně žáků nadaných, škola zajišťuje podpůrná opatření dle Doporučení PPP, např. vzdělávání podle individuálně vzdělávacího plánu, podporu aistenta pedagoga, pedagogické intervence nebo speciální pomůcky do výuky.

 

Pro aktivní trávení přestávek mají žáci k dispozici prvky na podporu motoriky, rovnováhy a vzájemné spolupráce a herní koutky se stoly na stolní tenis a fotbal. Velkou přestávku tráví děti venku, v arálu atria nebo ěkolního hřiště.


Škola je zapojena do sítě Tvořivých škol a Asociace školních sportovních klubů. Velmi dobré výsledky, s postupy do krajských kol, dosahují žáci nejen ve sportu, a to v atletice, basketbalu a florbalu, ale i ve vědomostních soutěžích a olympiádách, např. Biologické a Logické.


Na škole aktivně pracuje žákovský parlament, který se výrazně podílí na organizaci školního života – připravuje Mikulášskou nadílku pro žáky 1. stupně, zajišťuje humanitární akci Stonožka a podílí se na organizaci vybraných akcí školy.


Na podporu zájmového vzdělávání zajišťuje škola aktivity „Hrátky s logikou“ a sportovní kroužek „Míčové hry“.

Škola pravidelně využívá různé projektové aktivity hrazené ze zdrojů ESF a státního rozpočtu.

 

Ve škole se aktuálně vzdělává 340 žáků, z toho 210 na 1. stupni.

 

Kalendář akcí

prosinec 2018
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 50 Joomla!. XHTML and CSS.