Školní poradna

Rada školy - volby pro období 2021 - 2024 PDF Tisk Email

Školská rada je orgánem školy, který umožňuje zákonný zástupcům, pedagogickým pracovníkům a dalším partnerům školy aktivní účast na správě školy. Hlavním úkolem rady je posílení odpovědnosti zákonných zástupců za práci školy a zvýšení vlivu veřejnosti na chod a zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy. Povinnost zřídit školskou radu při škole vyplývá ze zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, §167.

 

Jaké je složení školské rady?

Počet členů školské rady (6) je určen volebním řádem pro volby do školských rad vydaným Radou Města Horní Slavkov dna 16. 11. 2011. Dva členové jsou jmenováni zřizovatelem, tj. Městem Horní Slavkov, dva členové jsou voleni zákonnými zástupci nezletilých žáků a dva pedagogickými pracovníky školy. Členové školské rady jsou voleni na dobu tří let.

 

Co můžete udělat?

 

Navrhnout kandidáta nebo více kandidátů, včetně sebe. Návrh podejte v písemné podobě do sekretariátu školy nebo e-mailem Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nejpozději do pondělí 31. 5. 2021, do 9.00 hodin.

 

Co musí Váš návrh obsahovat, aby byl platný?

Návrh učiňte na nominačním lístku s vlastnoručně podepsaným prohlášením kandidáta, že souhlasí se svou kandidaturou, že mu nejsou známy překážky volitelnosti ve smyslu volebního řádu. Po devátí hodině 31. 5. 2021 nebudou přijímány další návrhy na kandidáty.

Nominační lístek je ke stažení na webu školy (sekce Škola – Užitečné tiskopisy) www.zs2hslavkov.cz

 

Jak budou probíhat volby?

Volby zákonných zástupců budou probíhat korespondenčním způsobem v průběhu jednoho týdne stanoveného jako termín voleb. Hlasování bude možné formou hlasovací aplikace v systému Škola On-line, a to pouze z účtu zákonného zástupce nezletilého žáka.

 

Co když nikdo nebude zvolen?

Nezvolí-li zákonní zástupci žáků své zástupce ani na základě opakované výzvy (2. kolo voleb), jmenuje je ředitelka školy.

 

 

Kalendář akcí

srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4Joomla!. XHTML and CSS.