Titulní strana Co dělat, když ...
Co dělat, když... PDF Tisk Email

1. …chci své dítě přihlásit do školy

· žák, který přechází z jiné školy - osobně dítě přihlásit, podat písemnou žádost ředitelce školy (v sekci Užitečné tiskopisy)

· zápis do prvního ročníku - dostavit se s dítětem k zápisu, s sebou přinést jeho rodný list; v případě, že se nemůžete dostavit  v daném termínu, domluvit si s vedením školy náhradní termín (přihláška k Zápisu v sekci Užitečné tiskopisy)

2. …se žák neúčastní vyučování z důvodů předem známých - požádat o jeho uvolnění třídní učitelku, uvolnění delší než 3 dny adresovat vedení školy (v sekci Užitečné tiskopisy)

3. … se žák nemůže zúčastnit vyučování z nepředvídatelných důvodů (nemoc) - nejpozději do tří kalendářních dnů od počátku nepřítomnosti žáka oznámit třídnímu učiteli důvod nepřítomnosti (zprávou do elektronické žákovské knížky v systému Škola On-line nebo telefonicky do sekretariátu školy); po návratu do školy napsat důvod nepřítomnosti do omluvného listu, žák jej odevzdá ke kontrole třídní učitelce ihned po návratu.

4. … žák nemůže za zdravotních důvodů cvičit (např. po úrazu) – podat ředitelce školy písemnou žádost o uvolnění z tělesné výchovy; k žádosti přiložit doporučující lékařskou zprávu vystavenou lékařem pro děti a dorost nebo odborným lékařem; ve zprávě musí být uvedena doba, po kterou žák nesmí cvičit; pokud má žák tělesnou výchovu poslední hodinu, mohou rodiče požádat o úpravu rozvrhu žáka.

5. … chci být informován o průběhu a výsledcích vzdělávání nebo o chování žáka mimo termín třídních schůzek nebo individuálních konzultací – využít konzultačních hodin třídního učitele nebo učitele předmětu, event. si s ním domluvit písemně (zpráva ŠOL) nebo prostřednictvím dítěte mimořádnou schůzku

6. …se domnívám, že má mé dítě problémy s výukou - využít konzultačních hodin třídního učitele nebo učitele předmětu, event. si s ním domluvit písemně (zpráva ŠOL), telefonicky nebo prostřednictvím dítěte mimořádnou schůzku

7. …jsem navštívil s dítětem pedagogicko-psychologickou poradnu nebo speciální pedagogické centrum a mám zprávu z tohoto pracoviště - předat zprávu osobně, poštou nebo prostřednictvím dítěte do sekretariátu školy; k dalšímu jednání budete vyzváni třídním učitelem

8. …chci, aby mé dítě bylo vzděláváno podle individuálního vzdělávacího plánu (IVP) nebo plánu pedagogické podpory (PLPP) – podat písemnou žádost ředitelce školy (v sekci Užitečné tiskopisy), k dalšímu jednání budete vyzváni výchovnou poradkyní (podpis Doporučení PPP/SPC) a třídní učitelkou (seznámení s podpůrnými opatřeními)