Titulní strana Úspěchy 2017/2018
Úspěchy 2017/2018
Úspěchy 2017/2018 PDF Tisk Email

Atletický čtyřboj

Až nečekaně úspěšní jsme byli letos na prvních závodech ve sportovní lize škol. Šlo o atletický čtyřboj v Chodově, ve kterém všechna naše družstva zabojovala a dosáhla na tyto příčky: družstvo starších žákyň bylo páté, mladší chlapci třetí, ml. dívky druhé a starší žáci ve složení Jan Kalabus, Martin Mihok, Tomáš Bedeč, Jiří Novotný a Richard Ruta dokonce první! Držme jim palce v krajském kole a všem, kteří se letos rozhodli reprezentovat naši školu popřejme štěstí.

Mgr. Eva Nováková

Atletický čtyřboj - celonárodní finále

Po vyhraném okresním i krajském finále v atletickém čtyřboji jsme postoupili do republikového finále, které se konalo 11. října v Kolíně. Dopravu pro naše sportovce Marka Mihoka, Tomáše Bedeče, Richarda Rutu, Jana Kalabuse a Jiřího Martinčeka zajistilo Město Horní Slavkov, za což jim děkujeme. Bohužel nemoc nedovolila odjet Jirkovi Novotnému, který se podílel na vítězství v krajském finále.

Republikového finále v atletickém čtyřboji se zúčastnili nejlepší školy jednotlivých krajů ČR. Je to pro nás obrovský úspěch, nejenže jsme obsadili krásné 11. místo, ale i poměřili své síly se školami, jejichž zástupci se věnují atletice ve svém volném čase a docházejí do specializovaných oddílů. I přes tuto značnou výhodu soupeřů se podařilo našim sportovcům dosáhnout skvělých výkonů v jednotlivých disciplínách. Za zmínku stojí především 3. místo ve vrhu koulí Richarda Ruty, 5. místo ve skoku vysokém Jana Kalabuse nebo 7. místo ve skoku dalekém Marka Mihoka.

Celkově si myslím, že bylo republikové finále obrovskou zkušeností a dobrým zážitkem. Klukům za jejich nasazení, skvělé výkony a slušné chování v průběhu soutěže děkuji.

Mgr. Ondřej Krejsa

Atletický č...
Atletický čtyřboj Atletický čtyřboj
Národní fin...
Národní finále Národní finále

Přespolní běh

V říjnu jsme jako každý rok vyrazili do Sokolova na závody v přespolním běhu. V okresním kole naše družstva dívek i chlapců obsadila čtvrté až šesté místo a úspěšně tak reprezentovala naši školu. Nejrychlejší byly starší žákyně – Eliška Gajdošová, Julie Valentová, Eliška Volská, Martina Kunová a Kateřina Krčková. Blahopřejeme!

Florbal

V listopadu jsme pořádali okrskové kolo ve florbalu. Našimi soupeři kromě spřátelené slavkovské základky byly i školy z Lokte a Sokolova. Téměř ve všech kategoriích jsme zvítězili a postoupili do okresních kol, kde se nám také dařilo. Družstvo starších žákyň dosáhlo dokonce na bronzovou medaili. Ze Sokolova nám ji přivezli florbalistky- Eliška Gajdošová, Julie Valentová, Tereza Sedláčková, Eliška Volská, Nikol Čechová, Lucie Heřmanová, Martina Kunová, Natálie Šimonová a Daniela Pospíšilová.

Florbal 201...
Florbal 2017 Florbal 2017

Vánoční turnaj v basketbalu

Sportovní tradicí naší školy je každoroční pořádání basketbalového turnaje. A tak se i letos v týdnu před vánočními prázdninami sešla družstva chlapců a dívek 2. stupně obou slavkovských základních škol, aby se zúčastnila přátelských zápasů ve všech kategoriích. Není důležité, kdo zvítězil, hlavní bylo si zahrát a také potrénovat na okrsková kola, která nás brzy čekají a na která se už jistě všichni hráči těší.

Vánoční bas...
Vánoční basketbal 2017 Vánoční basketbal 2017

Novoroční turnaj ve vybíjené

Rok se s rokem sešel a na naší škole se opět konal Novoroční turnaj ve vybíjené žáků 1. stupně. Do klání se zapojily třetí, čtvrté a páté třídy, které poslaly do souboje své nejlepší hráče. Utkání mezi jednotlivými ročníky byla velmi napínavá a vyrovnaná a do finálního souboje postoupila některá družstva s velmi těsným výsledkem. V nervy drásajícím finále se nakonec ukázalo, kdo je nejsilnější a výsledky dopadly takto:

1. místo – 5.B, s počtem 42 vybitých protihráčů

2. místo – 4.A, s počtem 23 vybitých protihráčů

3. místo – 3.A, s počtem 9 vybitých protihráčů

A co čeká nejlepší hráče ze 4. a 5. tříd? Sestavíme z nich „Tým snů“ a vyzveme na souboj ostatní školy v našem okrsku v dívčích a smíšených družstvech. Už nyní pilně trénujeme a těšíme se na vyrovnané souboje.

Mgr. Lucie Procházková

Vybíjená 20...
Vybíjená 2018 Vybíjená 2018

Silový víceboj

Dne 30.1.2018 jsme se zúčastnili okresního kola v silovém víceboji. Mladší žáci závodili ve třech disciplínách, a to v trojskoku, přítazích a hodu medicinbalem. Starší žáci měli navíc ještě bench press. Všichni zúčastnění předvedli skvělé výkony. Mladší žáci ve složení Talian, Plaček, Knaf, Tóth, Nguyen vybojovali 2. místo. Starší žáci ve složení Ruta, Novotný, Heger, Mihok, Misler vybojovali 8. místo. Děkujeme.

Basketbal

V rozdílných měsících se u nás konaly okrsková kola jak mladšího tak staršího žactva v basketbalu. Bohužel pro nás jsme v mladší kategorii nepostoupili ani chlapci, ani dívky, naopak okrskové kolo v mladším žactvu ovládla základní škola z Nádražní ulice, gratulujeme.

Staršímu žactvu se již dařilo podstatně lépe a do okresního kola postoupili jak chlapci, tak dívky. Okresní kolo chlapců se konalo v Sokolově 20.3.2018, kluci ve složení Kalabus, Ruta, Hašek, Novotný, Martinček, Mihok, Misler, Heger, Sipl, Valta, vybojovali krásné 3. místo.

Dívky měly okresní kolo o den později, tedy 21.3.2018 a holkám ve složení Sedláčková, Valentová, Hamerská, Čechová, Volská, Kunová, Pospíšilová, Heřmanová, Gajdošová, Šimonová se podařilo vybojovat 2. místo a tím postoupit do krajského kola.

Krajské kolo se konalo v Karlových Varech 5.4.2018. Děvčata ve stejném složení jako v okresním kole bojovala a po těsných výsledcích si odvezla 6. místo.

Basketbal 2...
Basketbal 2017 Basketbal 2017

Sportovní gymnastika

Naše družstvo starších žákyň se 7. března zúčastnilo okresního kola ve sportovní gymnastice. Zase po roce jsme si mohli užívat cvičení v multifunkční hale na Březové na moderním nářadí- přeskoku, akrobacii a hrazdě. V konkurenci devíti družstev nám naše gymnastky Karolína Jirků, Nikol Čechová, Martina Mihoková, Karolína Krpejšová a Lucie Heřmanová udělaly radost svým precizním předvedením sestav a obsadily pěkné třetí místo.

Šplh

V březnu vyjela tradičně obě naše družstva do Chodova na měření sil ve šplhu. Úspěšní jsme byli už v okresním kole, kde jsme se prvním místem dívek a druhým chlapců kvalifikovali do kraje. Tam jsme svoje schopnosti potvrdili a obě naše družstva byla druhá. Zasloužili se o to: Marek Mihok, Leoš Heger, Jiří Martinček, Jaroslav Talian, Jiří Novotný, Kateřina Krčková, Nikol Štecová, Karolína Jirků, Kateřina Štecová, Martina Mihoková a Barbora Čechová. Dokonce jsme zabodovali i v soutěži jednotlivců. Marek Mihok vyhrál krajské kolo výkonem 2, 25 a Kateřina Krčková byla první v okrese. Děkujeme!

Šplh - kraj...
Šplh - kraj 2018 Šplh - kraj 2018

Pohár rozhlasu

V květnu se konal jubilejní 50. ročník atletické soutěže Poháru rozhlasu. Naše škola se tradičně zúčastňuje ve všech kategoriích a obvykle obsazuje přední místa. Stejně tak tomu bylo i letos. Starší žáci skončili na pátém a starší žákyně na 7. místě. Radost nám udělala družstva mladšího žactva. Chlapci i dívky se z druhého a třetího místa probojovali do krajského kola, kde se rozhodně neztratili. O úspěch se zasloužili: Karolína Jirků, Kateřina Štecová, Natálie Třasáková, Eliška Pokorná, Martina Mihoková, Barbora Jeřábková, Irena Ziecinová, Karolína Krpejšová, Sára Štolfová, Natálie Studnařová a Veronika Lauberová , Jakub Tóth, Tomáš Zázrivec, Mikuláš Kvapil, Tomáš Záhorský, Tomáš Jindra, Michal Vávra a Jakub Rozhon, Martin Havel a Jaroslav Kvapil.