Titulní strana Úspěchy 2015/2016
Úspěchy 2015/2016
Sportujeme 2015/16 PDF Tisk Email

Atletický čtyřboj

Jako každý rok i letos se náš školní sportovní klub zapojil do soutěží pořádaných AŠSK. V září jsme se zúčastnili okresních kol v atletickém čtyřboji a úspěšně reprezentovali naši školu. Družstvo starších dívek ve složení Tereza Pospíšilová, Lucie Soukopová, Daniela Hylská, Vendula Kolomá a Kateřina Karlová se dokonce svými výkony ve skoku dalekém a vysokém, bězích na krátkých a dlouhých tratích, v hodu míčkem a vrhu koulí probojovalo do krajského finále. A i přes nepřízeň počasí naše dívky držely krok s nejlepšími vícebojařkami v kraji.

Přespolní běh

Začátkem října proběhlo v Sokolově okresní kolo. Na tratích dlouhých 1000, 1500 a 3000 metrů se naši nejlepší běžci ve všech kategoriích utkali s ostatními školami. A opět jsme uspěli! Do krajského kola tentokrát postoupilo družstvo mladších dívek ve složení Eliška Gajdošová, Julie Valentová, Denisa Bejčková, Barbora Bariová, Marie Hamerská a Jana Doležalová. „Kraj“ běžíme 9. října v Aši, tak nám držte palce!

Poděkování za tyto skvělé výkony ovšem patří nejen postupujícím týmům, ale všem žákyním a žákům, kteří se do našich sportovních aktivit s nadšením zapojili.

Mgr. Eva Nováková

Přespolní b...
Přespolní běh1 Přespolní běh1
Přespolní běh2 Přespolní běh2

Coca Cola Cup

Dne 2.10. se uskutečnilo utkání ve fotbalu v rámci soutěže Coca Cola Cupu. Naše škola, reprezentovaná výběrem od 6. až po 9. třídu, se utkala proti výběru „dolní“ školy. Zápas se odehrál na hřišti TJ Spartaku Horní Slavkov. Bohužel, po zaspané první polovině utkání jsme již v druhé půlce,do které jsme nastoupili jako úplně vyměněný tým a soupeře přehrávali, nestihli výsledek zvrátit a prohráli jsme. Přesto je třeba naše žáky pochválit, především za druhou polovinu, kdy všichni bojovali do posledních sil.

Minifotbal

Následující týden se 7.10. v Sokolově odehrál turnaj v minikopané. Tým ve složení Valta, Ruta, Hašek, Aubrecht, Kalabus, Vaněček, Jirsa, Zábranský, Rácz a Vondrys postoupil z těžké základní skupiny. V osmifinále dokonce došlo až na penaltový rozstřel, který byl infarktového charakteru a pro naše družstvo dopadl dobře. Pak přišlo osudné čtvrtfinále, kde jsme se střetli se základní školou z našeho města z Nádražní ulice. Do zápasu jsme vstupovali s ambicemi oplatit porážku z Coca Cola Cupu. Což se nám bohužel nepovedlo a po velmi napínavém utkání jsme prohráli o jednu branku. Tudíž pro nás turnaj skončil.

Stolní tenis

Do Nového Sedla jsme se jeli zúčastnit turnaje ve stolním tenisu. Nejprve s mladšími žáky ve složení Aubrecht, Kalabus, Ruta, Sedláčková, Čechová. Chlapci do skupiny dostali školy, které se nakonec dostali do finále, takže vypadli ve skupinové fázi. Děvčata se „propinkala“ až na krásné dělené 4.-6. místo.

Starší žáci ve složení Vondrys, Trojan, Nosek, Šejbová, Karlová odehráli svá utkání den po mladších. I přes veškerou snahu se chlapcům nepovedlo postoupit ze skupiny. Dívkám se podařilo dostat do čtvrtfinále turnaje, zde ale jejich působení skončilo.

Všem sportovcům děkuji za jejich předvedené výkony.

Mgr. Ondřej Krejsa

Stolní teni...
Stolní tenis Stolní tenis

Novoroční turnaj ve vybíjené

Dne 13. 1. 2016 se na prvním stupni naší školy uskutečnil novoroční turnaj ve vybíjené, ve kterém si proti sobě zahrály třídy druhého až pátého ročníku. Celý turnaj se nesl v duchu fair play a vysokého napětí mezi jednotlivými týmy. Všichni sportovci hráli na 100% a jejich fanoušci fandili naplno. Tělocvična se hemžila krásnými transparenty a třídu 3. B dokonce doprovodily roztleskávačky s modrobílými pompony. Děkuji za pomoc a podporu všech vyučujících a asistentek.

V kategorii mladších žáků dopadlo zápolení následovně:

1. místo – 3. A, 2. místo – 2. B, 3. místo – 3. B, 4. místo – 2. A

V kategorii starších žáků se mnohdy rozhodlo až při hře „Náhlá smrt“. Výsledné pořadí:

Florbal

Dne 13. 1. 2016 uspořádala naše škola okrskové kolo ve florbalu. Našimi soupeři byli tradičně žáci z Lokte a z Horního Slavkova, Nádražní ulice. Turnaj proběhl ve všech kategoriích a hned ve třech jsme zvítězili a postoupili do okresních kol. Mladší chlapci obsadili 5. místo, dívky vynikající 3. místo a starší žákyně ve složení: Petra Bínová, Lucie Soukopová, Tereza Pospíšilová, Pavlína Studnařová, Kateřina Karlová, Barbora Rezková, Denisa Žáková, Karolína Svobodová, Barbora Bariová a Vendula Kolomá si dokonce 2. příčkou vybojovaly účast v krajském kole. To se odehrálo v Chebu a naše družstvo bojovalo doslova ze všech sil a pěkným 5. místem ukončilo celý florbalový maratón. Děkujeme všem, hlavně naší brankářce! A tady je pár fotek…

Silový víceboj

5.2.2016 se konala soutěž v silovém víceboji. Na soutěž jsme odjeli jak s mladšími, taki  staršími žáky. Mladší žáci ve složení Aubrecht, Ruta, Mihok, Kalabus, Mosch měli za úkol zdolat tři disciplíny a to trojskok, hod medicinbalem a přítahy. Všichni se ve svých výkonech zlepšili a vybojovali 4.místo.

Starší žáci ve složení Budaj, Studnička, Rácz a Vondrys soutěžili v těch samých disciplínách, ale navíc měli ještě benchpress. Bohužel, nepřítomnost jednoho soutěžícího znamenala, ačkoliv nasazení zúčastněných bylo maximální, obsazení až 10. místa.

Sportovní gymnastika

V únoru uspořádal náš kroužek sportovní gymnastiky školní kolo závodů v kategorii mladších i starších žákyň. Zapojilo se celkem 14 dívek z 1. a 2. stupně a přišli i diváci z řad rodičů, učitelů a spolužáků. Šlo nejen o soutěž, ale také o přípravu na okresní kolo závodů na Březové, kam jsme se moc těšili. Soutěžilo se na hrazdě, lavičce, přeskoku a akrobacii. První místo v soutěži ml. dívek obsadila Barborka Čechová, nejlepší gymnastkou z žákyň 2. stupně se stala Nikol Čechová.

Začátkem března jsme vyrazili do multifunkční haly na Březovou. Přizpůsobit se jinému (i když modernějšímu) nářadí nebylo jednoduché, ale zvládli jsme to. Mladší gymnastky ve složení: Karolína Jirků, Barbora Čechová, Martina Mihoková a Karolína Krpejšová vybojovaly pěkné 3. místo a starší dívky- Denisa Žáková, Lucie Soukopová, Tereza Pospíšilová, Nikol Čechová a Barbora Bariová skončily čtvrté. Už teď se těšíme na další závody, tak zase za rok :)