Titulní strana Úspěchy 2018/2019
Sportujeme
Úspěchy 2018/2019 PDF Tisk Email

Atletický čtyřboj

Soutěže v atletice patří mezi našimi žáky určitě k těm nejoblíbenějším. Proto v žádném školním roce nevynecháme zářijové okresní závody v atletickém čtyřboji konané tradičně na stadionu v Chodově. I letos reprezentovali dívky a chlapci naši školu ve všech kategoriích a všechna družstva byla úspěšná, přivezla bronzovou medaili. Gratulujeme!

Přespolní běh

V říjnu proběhlo v Sokolově okresní kolo v přespolním běhu. Opět jsme vyrazili v plném počtu. Mladší i starší žáci a žákyně dosáhli pěkných výsledků a družstvo ve složení: Tomáš Záhorský, Tomáš Zázrivec, Matyáš Putera, Martin Novotný a Martin Havel dokonce postoupilo z druhého místa do krajského kola v Aši, kde obsadilo bronzovou příčku. Doufejme, že stejně úspěšní budeme i ve florbalovém turnaji, na který teď pilně trénujeme.

Přespolní b...
Přespolní běh Přespolní běh

Florbal, mladší žáci

Dne 26. 11. 2018 se naše škola zúčastnila okresního kola ve florbalu v Chodově. Do turnaje se přihlásilo celkem 7 týmů. Kluci  předvedli dovednosti na kvalitní úrovni ve složení Matouš Musil, Martin Jirků, Jan Doležal, Vojta Veis, Jakub Urbánek a David Lauber. Nakonec si odvezli krásné 4. místo. Všichni, kteří se turnaje zúčastnili, odcházeli s opravdovým sportovním zážitkem.

Další florbalový turnaj nás čekal hned ve středu 28. 11. 2018 v Sokolově. Nyní zde předvedly své florbalové dovednosti dívky „BOJOVNICE“. Ty reprezentovaly Karolína Novotná, Pavlína Zábranská, Julie Borovičková, Šárka Blažková, Veronika Beranová a Tereza Odvárková. Již od začátku se jim velice dařilo. Ze základní  tabulky postoupily do semifinále dokonce z prvního místa. Nakonec si odvezly krásnou bronzovou medaili.

Petra Michalcová

Florbal 1. ...
Florbal 1. stupeň Florbal 1. stupeň
Florbal dív...
Florbal dívky, 1. stupeň Florbal dívky, 1. stupeň

Plavání

Plavecké závody, kterých se poprvé zúačastnili i naši sportovci, se konaly 30. 11. 2018 v sokolovském bazéně. Ani nepříznivé počasí závodníky od cesty  neodradilo. Děti závodily v technice kraul, znak a prsa na 25m. Poté si zaplavaly polohovou štafetu a nakonec si celé družstvo zaplavalo štafetu volným způsobem. Výsledky nás mile překvapily – všichni naši závodníci se podle tabulky umístili v první polovině závodníků.

Plavecké zá...
Plavecké závody Plavecké závody

Šachový turnaj

V samém závěru školního roku jsme zrealizovali již 2. ročník školního turnaje v šachu. Zúčastnilo se jej celkem 13 soutěžících z celé školy. Hrálo se na čas 2 x 5 minut, který odměřovaly šachové hodiny. Pro vítězství se započítávaly partie vyhrané na čas a ukončené matem. Ty pak rozhodly o konečném pořadí vítězů. Nejlepším hráčem byl opět Jára Krušinok, druhý Radek Studnička a třetí Jakub Sochr. Nejlepším hráčem 1. stupně byl Aleš Rojt a hráčkou Martina Žáková. Doprovodnou soutěží byla tentokrát logická hra ZOO (solitér), ve které nejvíce zabodoval Jakub Sochr. Vítězové získali drobné ceny. Atmosféra soutěže byla vynikající, což lze jistě poznat i z našich fotografií.