Polytechnický projekt ve 4.B PDF Tisk Email

V pátek 15. října odpilotovala třída 4. B aktivitu zaměřenou na rozvoj technických dovedností v rámci projektu Podporujeme inkluzi 3, registrační číslo CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017037.

Žáci se dostavili v pracovním oblečení a celý den strávili v nové školní dílně. Učili se zacházet s nářadím, náčiním, barvami, přípravky a rozličným materiálem. A nestačili se divit, kolik na ně čekalo překvapení.

 

Nejprve přišla na řadu výroba dřevěné házecí kostky, kterou občas potřebujeme při matematice, angličtině nebo češtině. Děti pilovaly, brousily, začišťovaly, natíraly, objevovaly kouzlo svěráku … a ze smrkového polotovaru se jim k všeobecnému údivu vyloupl skutečný výrobek. Podobně byli všichni nadšení ze splétání náramků na vlastnoručně zhotoveném kulatém stávku, při jehož přípravě využili své dovednosti z geometrie. Nejvíce sil stála žáky třetí aktivita: drátování kamínků a modelování stromečků s korálky na konci větví. Titěrná cizelérská činnost se stala opravdovou zkouškou trpělivosti. Naproti tomu za odměnu měly děti vtipnou sprejerskou akcičku: celá třída si nastříkala týmová trička, protože turnaj ve vybíjené se blíží, a kdybychom náhodou nevyhráli, aspoň nám to bude slušet. Z triček měly děti obrovskou radost. A nejen z nich.

Celý den se vydařil, a to především díky vynikajícímu vedení paní Mgr. Anny Hadáčkové, která jako odborník z praxe zaštiťovala projekt. Stála u jeho realizace od samého začátku, dodávala nápady, sháněla materiály, vedla výuku. Velký dík patří nejen jí, ale i p. asistence Netolické, p. Svobodovi ze Šance a všem, kteří s projektovým dnem naší třídě pomáhali.

Mgr. Jana Petraschková

Seznámení s...
Seznámení se svěrákem Seznámení se svěrákem
Pilujeme
Pilujeme Pilujeme
Geometrie v...
Geometrie v praxi Geometrie v praxi
Drátkování ...
Drátkování kamínků Drátkování kamínků
Výroba tříd...
Výroba třídních triček Výroba třídních triček

 

 

Kalendář akcí

březen 2023
Po Út St Čt So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2Joomla!. XHTML and CSS.