Pro rodiče žáků 1. tříd PDF Tisk Email

Aktualizace informací k organizaci prvního školního dne byla zaslána na adresu zákonného zástupce dítěte.

Zahájení školního roku v 1. třídách naší školy proběhne ve středu 1. 9. 2021, v 10.00 hodin

- Vstup od školní jídelny – kruhovým schodištěm do tělocvičen - velká tělocvična 1.A, malá tělocvična 1.B

- 10.00 – povinné testování, následně uvítání žáků ve škole

- Po uvítání ředitelkou školy a zástupcem města se děti společně s třídní učitelkou podívají do třídy. Během této doby bude rodičům k dispozici zástupce Školní družiny a DDM Horní Slavkov pro možnost zajištění přihlášky.

- Obědy pro děti si můžete přihlásit již nyní u vedoucí školní jídelny p. Pöseltové.

- Schůzka s rodiči k upřesnění rozvrhu, školních pomůcek, aj. proběhne rovněž ve středu od 15.00 hodin, ve třídě žáka.

Informace k povinným opatřením:

testování žáků proběhne v termínech stanovených MZd (1,9., 6.9., 9.9), s výjimkou žáků, kteří doloží certifikát v papírové podobě (nestačí ukázat mobilní aplikaci)

• o prodělaném onemocnění Covid-19 ve lhůtě stanovené ministerstvem zdravotnictví (do 180 dní)
  • o negativním výsledku laboratorního vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 schválenou metodou (PCR nebo antigenním testem)

Testování žáků proběhne antigenním testem, který obdrží žáci ze školy. Testování je neinvazivní, z přední části nosu. S testováním mohou pomáhat rodiče. Pro testování, tj. do doby potvrzení výsledku, využijte celý prostor tělocvičny.

Rodiče mohou zvolit i jiný typ testu – nutné je však aby byl schválený pro testování ve školách (seznam na stránkách MZd) a originálně zabalený. O jiném typu testu informují pracovnici pověřenou administrací testování, která bude přítomna u vstupu do školy.

Upozorňujeme rodiče, že během pobytu ve škole je nutné, aby měli doprovázející osoby nasazenou ochranu dýchacích cest, pokud se neprokáží certifikátem v aplikaci Tečka nebo v papírové podobě.

Uvědomujeme si, že vstup do školy patří mezi očekávané rodinné aktivity, přesto Vás žádáme o omezení počtu doprovázejících osob prvňáčků a dodržení výše uvedených podmínek po celou dobu Vaší přítomnosti ve škole.

Těšíme se na spolupráci