Školní poradna

Testování žáků - aktuálně PDF Tisk Email

Na naší škole budou žáci testování antigenními testy LEPU rapid - video k testování https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole .

Škola umožňuje asistenci rodiče při testování dítěte, ale pouze při odběru stěru. V době vyhodnocování musí rodič počkat mimo budovu školy (15 min).

Testovat se nemusí děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek RT-PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu (ne starší než 48 hodin) a které zároveň nemají příznaky onemocnění COVID-19.

Testovat se nemusí také děti, které onemocnění COVID-19 již prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem nebo pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2. Je to ovšem nutné prokázat (např. potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě), nestačí jen čestné prohlášení zákonného zástupce.

 

Je možné, aby si rodič přinesl pro testování svého dítěte některý z testů schválených Ministerstvem zdravotnictví. Je však důležité, aby samotný test proběhl přímo ve škole. Není možné, aby test udělali rodiče dítěti doma.


Pokud žák nebude přítomný při testování na začátku vyučování a dostaví se na vyučování později, provede si test pod dohledem pověřené osoby bezprostředně po svém příchodu.

 

 

 

Kalendář akcí

říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31Joomla!. XHTML and CSS.