Titulní strana Podporujeme čtenářství
Podporujeme čtenářství PDF Tisk Email

kn6.gifRozvíjet u dětí zájem o čtení patří mezi priority naší školy. Každoročně vytváříme nové příležitosti pro rozvoj dětské fantazie čtením. Vzpomeňme aktivity jako Celé Česko čte dětem, návštěvy knihoven či Čtenářský klub, který již 3. rokem vede děti k tvořivému čtení a psaní.  Zmodernozivali jsme fond našich žákovských knihoven a knihovnu 1. stupně vybavili i moderním nábytkem a interaktivním 3D panelem. V tomto roce jsme ve spolupráci s rodiči našich žáků zpřístupnili volné knihovničky na chodby, kde si děti mohou volně půjčovat knihy na přestávky, ale i domů, a případně ji pak vyměnit za jinou.

Děkujeme tak všem rodičům, kteří poskytli škole knihy či dětské časopisy, které již doma ztratily své čtenáře a dali tak příležitost dalším dětem k jejich využití. Náš záměr zajímavého trávení přestávek tzv. "Místo mobilu knihu" si tak mohl najít cestu k více dětem.


V tomto roce jsme realizovali i vlastní projektové aktivity na podporu čtenářství, které byly zaměřeny zejména na malé čtenáře. Třída 3.A připravila krásnou výstavku oblíbených knih, o kterých děti velmi pěkně povídali všem návštěvníkům, tedy dětem z dalších tříd. Žáci ze 3.B vyhlásili třídní soutěž ve čtení úryvku z oblíbené knihy a čtení neznámého textu. 2.A si rovněž prezentovala vybrané knihy a žáci dokonce i předčítali z knih mladším dětem. Vlastní atlas savců si vytvořily děti z 2.B, které se díky tomu učily i pracovat s abecedním rejstříkem. Ani prvňáčci nezaháleli, byli se podívat v knihovně MKS, děti z 1.B si navíc vytvořily vlastní knihy a záložky do nich. Žáci 4. a 5. tříd se zúčastnili besedy s autorským čtením se spisovatelkou Michaelou Fišarovou, která se u dětí setkala s velkým ohlasem. Určitěi ji proto zopakujeme i pro další ročníky.

 

Kalendář akcí

květen 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 5 Joomla!. XHTML and CSS.