S Krajankou do ZOO PDF Tisk Email

Na konci března se naše třída 5.B  rozhodla zapojit do výtvarné soutěže, kterou objevila spolužačka Verča v Mateřídoušce. Za úkol bylo vytvořit originální výtvarné dílo s motivem některého z kriticky ohrožených druhů, o které pečuje ZOO Praha a které znáte z obalu jogurtů Krajanka: gorily nížinné, gaviála indického či koně Převalského.

Nejprve jsme na webu hledali informace o jednotlivých zvířatech i o možnostech výtvarného zpracování. Nakonec zvítězil gaviál – tedy svérázný druh krokodýla s podivným čumákem. Vyrobili jsme celou gaviálí farmu – s matkou i mláďaty, vajíčky, rybníkem a přírodním výběhem pod palmami. Celý měsíc jsme při výtvarce vystřihovali, lepili, kašírovali, barvili, seli trávu kolem rybníku… každý přiložil ruku k dílu. Na závěr jsme práci vyfotografovali. Ondra vyrobil fotokoláž, Dave prezentaci a tyto soubory jsme poslali do světa. A pak už jsme jen čekali a čekali.

Nebudete tomu věřit, ale my jsme v soutěži zvítězili!!! Málem to s námi seklo. Tohle se přeci nestává?! Když opadl šok, skoro jsme zbořili školu. Vyhráli jsme zájezd do ZOO Praha! Firma Alimpex (Krajanka) nám zaplatila nejen vstup, ale i dopravu, svačinky, oběd, celodenní program s průvodcem a dárek. Výlet v hodnotě 25 000 korun! Splnil se nám sen.

A tak jsme v pondělí 11. června 2018 absolvovali nejkrásnější exkurzi, jakou si můžete představit. Stali jsme se V.I.P. hosty v ZOO a krásně se tak rozloučili s prvním stupněm i naší paní učitelkou.

V.J., E.K., N.S., A.R. z 5.B

 

 

Kalendář akcí

červen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 15 Joomla!. XHTML and CSS.