výskyt infekčního onemocnění PDF Tisk Email

Vážení rodiče,

dnes jsme Vás zprávou v e- žákovské knížce informovali o výskytu kožních obtíží, které jsme ve škole zaznamenali. Následně jsme upřesnili, že v jednom případě byl stav lékařem vyhodnocen jako svrab. Tuto konkrétní informaci jsme získali dnes, díky spolupráci rodičů, kteří nás o potížích svého dítěte pravdivě informovali. Mohli jsme Vás tak nejen včas uvědomit, ale i podniknout kroky na eliminaci přenosu nákazy. Vyrážku, kterou zmínili jiné děti, nemáme oprávnění s případem jakkoliv spojovat.

Zda se tedy jedná skutečně o jeden izolovaný případ nevíme, ve škole jsme však ihned podnikli následující preventivní kroky - učebny byly ošetřeny dezinfekcí, a to včetně lavic, židlí, klik, parapetů, kliček u oken, aj. Hygienická zařízení jsou takto ošetřována pravidelně. Dávkovače mýdla na toaletách byly naplněny speciálním mýdlem s dezinfekčními účinky. Vzhledem k tomu, že inkubační doba je u této nákazy několik týdnů (zdroje uvádí 2 - 6 týdnů od nákazy k propuknutí, podle aktuální imunity člověka), budeme tyto postupy opakovat.

Rozhodně nechceme šířit paniku, ale pokud se u vašeho dítěte objeví svědivá vyrážka, která je zejména v noci urputnější, vyhledejte dětského lékaře a domluvte se s ním na dalším postupu.

Vzhledem k pohybu dětí po škole a jejich docházení do dalších školských organizací města, předali jsme informaci o výskytu nákazy i jejich ředitelům. Jaká konkrétní opatření však učiní, je pouze na jejich rozhodnutí.

Bližší informace o nákaze a její léčbě získáte např. na stránkách:

https://nemoci.vitalion.cz/svrab/

http://www.dermanet.cz/cs/kozni-choroby/abeceda-koznich-nemoci/svrab-(scabies)__s589x7311.html

 

Kalendář akcí

srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 136 Joomla!. XHTML and CSS.