Školní poradna

Titulní strana
Čerstvý vítr z hor PDF Tisk Email

 

Naše škola dostala možnost zapojit se do celorepublikového projektu s názvem Čerstvý vítr z hor, jehož hlavním realizátorem je ZŠ v Trutnově.

Tento projekt je zaměřen na zkvalitnění vzdělávání v oblasti přírodních věd. Podporuje předávání zkušeností mezi pedagogy k neformálnímu vzdělávání prostřednictvím sítě spolupracujících škol a vede pedagogy k tomu, aby jejich žáci uměli zkoumat přírodu, rozuměli zákonitostem přírody a dějům kolem sebe.

V rámci projektu získala naše škola kvalitní materiální vybavení ve výši 235 000,00 Kč, určené pro inovativní badatelskou činnost.

 

Se sadou bezdrátových čidel Pasco lze měřit a do grafu přenášet tlak plynu v uzavřené nádobě, elektrické napětí, elektrický proud, teplotu a pH roztoků a jejich změny. Stavebnice iTriangle zase umožňuje žákům pochopit přírodní zákonitosti a souvislosti mezi nimi. Z iTriangle lze postavit kyvadlo, ventilátor, mlýn, lampu, meteostanici  a mnoho dalších modelů zařízení.

I tato stavebnice je vybavena čidly k přenášení výsledků měření do počítače nebo tabletu. Součástí nového vybavení je i programovatelné Lego a badatelské batůžky zaměřené na zkoumání v oblasti biologie. S těmito sadami lze měřit například míru stresu rostlin.

 

Během projektu, tj. od ledna 2018 do prosince 2020, bude ve škole jednou za měsíc realizováno projektové odpoledne zaměřené právě na experimentální činnost s využitím nového materiálního vybavení.

 

Kalendář akcí

srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4Joomla!. XHTML and CSS.