Hudební hrátky PDF Tisk Email

Je úterý odpoledne a z 5. A se ozývají drumbeny, boomhackery, zpěv a smích. Co se to děje? To jsou hudební hrátky  p. uč. Lenky Křivánkové s páťáky. Žáky kroužek baví a nejraději by ho měli každý den.

 

A o jakých nástrojích to mluvíme?

Drumben je český výrobek, který byl vyvinut pro potřeby škol a pedagogů. Jedná se o kombinaci školního nábytku a rytmického nástroje, který může být ve třídě vždy po ruce pro potřeby společného bubnování, vytváření souhry a v konečném důsledku posiluje pozitivních vazby uvnitř třídy. Vždyť pozitivní zážitky, pocit sounáležitosti a radost z úspěchu je pro zdravé sebevědomí to nejlepší. Pro běžnou praxi mají ještě jednu užitečnou vlastnost - nejsou zdaleka tak hlučné jako jakékoliv běžné bubny, přestože nabízejí možnost vybít ze sebe přebytek energie kultivovaným způsobem pomocí rytmických sekvencí a společné jamování. O co více energie ze sebe žáci dostanou během bubnování na drumbeny, o to se zmenší jejich potřeba vybíjet si energii na sobě navzájem nebo na zařízení třídy.

Boomwhackery stejně jako drumbeny rozvíjí hudební projev jednotlivce, ale učí i spolupráci v kolektivu. Jsou to různě znějící trubice, trubky, tuby, roury…Je to unikátní perkusní nástroj, který je laděn na určité tóny – díky odlišné délce a tloušťce každý kus Boomwhackers při úderu vydává jinak vysoký tón. Tyto nástroje tak nabízí něco, co je pro jiné perkuse za hranicí možností.

Využitím těchto netradičních nástrojů lze zapojit i děti, které neznají noty nebo nejsou úspěšnými zpěváky. Ani jim však nic nebrání užít si společné muzicírování.

Mgr. Lenka Křivánková

Hudební hrá...
Hudební hrátky Hudební hrátky
Hudební hrá...
Hudební hrátky Hudební hrátky
Hudební hrá...
Hudební hrátky Hudební hrátky
Hudební hrá...
Hudební hrátky Hudební hrátky

 

Kalendář akcí

leden 2019
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 62 Joomla!. XHTML and CSS.