Školní poradna

Objevujeme talenty PDF Tisk Email

 

… ale v úplně jiných oblastech, než vídáte v televizních soutěžích.

Naším cílem je najít děti, které mají nadání pro matematiku, češtinu, přírodní vědy, ale hlavně se nebojí použít „selský rozum“ a uvažovat logicky. Nemusejí mít nutně samé jedničky, možná je ani škola příliš nebaví. Ale mají dar. Dokážou rozlousknout záhady, kterým ostatní nerozumí, objevit netradiční řešení, mají postřeh a dovedou šikovně kombinovat všechny své (obvykle překvapivé) znalosti a zkušenosti.

Mgr. Jana Petraschková

 

Objevit v dětech nadání nám pomáhají mnohé soutěže, kterých se s žáky dlouhodobě zúčastňujeme: matematický Klokan, Pythagoriáda, olympiády všeho druhu (matematická, jazyková, biologická či dějepisná) apod. Novým fenoménem se stala Logická olympiáda, kterou pořádá Mensa ČR. Její obliba mezi dětmi rok od roku vzrůstá – možná i proto, že se zadané úlohy řeší online – tedy na počítačích. V letošním školním roce se základního kola zúčastnilo 57 žáků naší školy. Dva z nich – Adam Pivoda z 5.A za mladší kategorii a Jáchym Akrman ze 7.B za starší – postoupili do krajské soutěže, kam je povolen vstup jen nejlepším z nejlepších.  V konkurenci čtyřiačtyřiceti soupeřů zde získal Adam 25. a Jáchym 22. místo. Vzhledem k tomu, že za sebou ale zanechali v nominačním kole Karlovarského kraje přes 400 poražených, je jejich výkon skvělý.

 

Pro nadšence, kteří se zhlédli právě v netradičních hrách a úlohách, je ve škole organizován kroužek „Hrátky s logikou“. Je zaměřen na rozvoj logického, informatického a strategického myšlení žáků, nabízí aktivity, které zábavnou formou - např. prostřednictvím deskových či společenských her, enigmatických hádanek, kvízů i online logických úloh - zdokonalují jejich potenciál a podporuje zájem o učení a o školu.

 

Díky projektu „Podporujeme inkluzi“ v rámci OP VVV je možno tuto volnočasovou aktivitu realizovat ve dvou úrovních: hravě pro žáky 1. stupně (Hrátky s logikou I) a v náročnější verzi pro starší žáky (Hrátky s logikou II).

 

Hrátky s lo...
Hrátky s logikou Hrátky s logikou
Hrátky s lo...
Hrátky s logikou Hrátky s logikou
Hrátky II
Hrátky II Hrátky II
Hrátky II
Hrátky II Hrátky II
Hrátky II
Hrátky II Hrátky II
Hrátky s lo...
Hrátky s logikou Hrátky s logikou
Deskohraní
Deskohraní Deskohraní
Žákovská kn...
Žákovská knihovna Žákovská knihovna

 

Kalendář akcí

srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 31 Joomla!. XHTML and CSS.