Titulní strana
projekt EU - peníze do škol PDF Tisk Email

Od září 2012 do února 2015 byla naše škola zapojena do projektu hrazeného z Evropských strukturálních fondů a z prostředků státního rozpočtu  "EU - peníze školáml". Finanční prostředky ve výši 1 632 999,- Kč, které škola získala, byly využity na zkvalitnění výuky v oblastech:

• čtenářská a informační gramotnost
  • výuka cizích jazyků
  • využívání informačních technologií ve výuce
  • matematika
  • přírodní vědy

Naším cílem bylo přispět ke zvýšení atraktivity vyučování a podnítit zájem žáků o další vzdělávání.

Pro zvýšení efektivity výuky si naši vyučující vytvářeli vzdělávací materiály sami. Výuková témata se tak vzájemně prolínala a přinesla tak žákům více zajímavých a smysluplných informací.

V rámci projektu "EU - peníze do škol" bylo vytvořeno 300 digitálních materiálů pro výuku na interaktivní tabuli nebo v systému Moodle a 288 pracovních listů, pro výuku českého jazyka, angličtiny, němčiny, matematiky, fyziky a chemie.

Ke zvýšení účinnosti práce se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami byla využívána individualizace výuky. Díky projektu se jim tak mohli vyučující věnovat i prostřednictvím rozdělených hodin.

Pro snížení výskytu rizikového chování jsme vytvořili vlastní intervenční program na podporu primární prevence, ve kterém jsme spolupracovali s profesionály z organizace "Společně k bezpečí".

Náklady projektu byly investováno zejména do pořízení nových interaktivních tabulí a k modernizaci počítačové učebny. Dále k vybavení školní knihovny pro žáky obou stupňů, pořízení cizojazyčné literatury a zvukových materiálů. Vznikla tak školní audiotéka obsahující materiály nejen pro žáky s obtížemi ve čtení.