Titulní strana Ovoce do škol
Ovoce do škol

 

Vážení rodiče,

naše škola je již pátým rokem zapojena do celostátní akce „OVOCE DO ŠKOL“, kterou zajišťuje firma Bovys s.r.o. Projekt je od loňského roku rozšířen i na dodávku mléka, a to pro všechny žáky školy. Žáci dostávají v jednom týdnu ovoce nebo zeleninu a v druhém týdnu krabičku neslazeného mléka. Projekt spadá do kompetence Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu.

V případě, že Vaše dítě nemůže ze zdravotních důvodů některý druh ovoce, zeleniny nebo mléko přijmout, informujte co nejdříve třídní učitelku.

 

Cílem projektu je zvýšit oblibu mléka a produktů z ovoce a zeleniny, přispět k vytvoření správných stravovacích návyků našich žáků,  zlepšit jejich zdravotní stav a bojovat tak proti epidemii dětské obezity.

Žáci získávají např.

· čerstvé ovoce a zeleninu - během roku ochutnají jablka, hrušky, švestky, blumy, banány, hroznové víno, mandarinky, pomeranče, broskve, nektarinky, kiwi, ředkvičky, cherry rajčátka, a pro zpestření také nashi, pomelo, kaki churmu a mnohé jiné

· balené ovocné a zeleninové šťávy pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky, sladidla a konzervanty

. krabičku neslazeného mléka

(jiné mléčné produkty škola neodebírá, protože by si je žáci museli hradit a škola ani nemá skladovací prostory na jejich uskladnění)

Mléko ani ovoce a zeleninu nelze využít pro zpracování ve školní jídelně, jsou určeny pouze pro přímou konzumaci ve škole nebo doma. Každý žák si je proto může sníst či vypít ve škole nebo si je odnese domů.


 

 

Kalendář akcí

září 2018
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 51 Joomla!. XHTML and CSS.