Titulní strana
Den dětí mezi hasiči PDF Tisk Email

Téměř čtyřicet prvňáčků se svými učitelkami prožilo 1. 6. 2018 výjimečný Den dětí. Dva tatínci - hornoslavkovští hasiči a jejich kolegové jim na volném prostranství na okraji města předvedli nejen technickou vybavenost hasičů, ale také jim umožnili pestré úkony tohoto povolání vyzkoušet.

 

Děti byly rozděleny do čtyř skupin, ve kterých se postupně vystřídaly. První skupina poznávala sílu vody při ovládání a stříkání z profesionální tlakové hadice. Druhá skupina zkoumala vybavenost hasičských aut, včetně možnosti posedět si v nich a také přímo vyzkoušet některá nářadí, například hydraulické kleště na kov. Třetí skupina porážela překážky - plastové lahve a plechovky na dálku pomocí požární hadice. Čtvrtá skupinka absolvovala malý hasičský výcvik, překážkový běh se zátěží, prolézání tunelem, zašroubovávání hadice k přívodu vody a podobně.

Všichni hasiči se věnovali dětem s péčí, trpělivostí, úsměvem a velkou ochotou. Jako bonus vzali každého žáka na střechu hasičské cisterny. Na závěr rozdali všem plnou přilbu bonbónů a při loučení s dětmi působivě spustili sirény. Z návštěvy hasičů jsme odcházeli nadšení a plní dojmů. Nejeden prvňáček po tomto zážitku zatoužil v budoucnu doplnit jejich řady. Děkujeme.

 

Mgr. Ivana Látalová, Mgr. Jana Peroutková

1. třída u ...
1. třída u hasičů 1. třída u hasičů
1. třída u ...
1. třída u hasičů 1. třída u hasičů
1. třída u ...
1. třída u hasičů 1. třída u hasičů
1. třída u ...
1. třída u hasičů 1. třída u hasičů
1. třída u ...
1. třída u hasičů 1. třída u hasičů
1. třída u ...
1. třída u hasičů 1. třída u hasičů
1. třída u ...
1. třída u hasičů 1. třída u hasičů
1. třída u ...
1. třída u hasičů 1. třída u hasičů

 

Kalendář akcí

červen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 16 Joomla!. XHTML and CSS.